Zanetti: Kupa, prioritet për Interin

9:12 / 17.01.2013

Kapiteni i Interit, Javier Zanetti, është i ngazëllyer me fitoren dramatike në Kupën e Italisë ndaj Bolognas.

Zanetti thotë se mënyra e fitores 3-2 tregon se sa e rëndësishme është kjo garë për Interin.

“Ishte një fitore e merituar. Veçanërisht nëse merrni parasysh se rikthimi i tyre filloi pas një fauli të dyshimtë të Alvaro Pereiras në Alessandro Diamantin…”.

“Por Coppa Italia është vërtet shumë e rëndësishme për ne. Gjithmonë ka qenë, ne kemi treguar këtë vite më parë kur filluam ta fitojmë dhe e treguam sërish kundër Bolognas”, ka thënë argjentinasi. /Telegrafi/

 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.