Zidane bind Realin që ta mbajë Benzeman

19:21 / 3.06.2013

Legjenda franceze, Zinedine Zidane, ka reaguar për t’ia shpëtuar karrierën te Real Madridi bashkëkombësit të tij, Karim Benzema.

Sipas El Confidencial, drejtorët e Los Blancos nuk kanë qenë të kënaqur me paraqitjen e 25-vjeçarit në sezonin që lamë pas dhe kanë dashur ta shesin atë.

Por, Zidane, i cili është kthyer në postin e drejtorit sportiv të klubit, ka intervenuar për ta bindur bordin që t’ia japë edhe një shans Benzemas. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.