Zubizarreta: Iniesta, magjistari jonë në fushë

1:27 / 11.02.2013

Drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarreta, e ka cilësuar mesfushorin, Andres Iniesta, si një magjistar në fushë, pas paraqitjes së shkëlqyeshme në fitoren 6-1 ndaj Getafes.

 Mesfushori më i mirë ofanziv i viti 2012 i zgjedhur nga FIFA, asistoi në golin e Sanchezit pas gjashtë minutave lojë dhe në minutën e (90-të) arriti të shënojë edhe për vete.

”Patëm një magjistar në fushë që kishte veshur këpuca të portokallta dhe mbante numrin tetë, duke shpërndarë topa gjithandej”, ka thënë Zubizarreta për Canal+./Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.