Super Berisha, ia fillon golave në Australi (Video)

MELBOURNE, AUSTRALIA - FEBRUARY 24: Besart Berisha of Melbourne Victory celebrates after scoring a penalty during the AFC Asian Champions League match between Melbourne Victory and Shanghai Sipg at AAMI Park on February 24, 2016 in Melbourne, Australia. (Photo by Robert Cianflone/Getty Images)

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha ka shënuar golin e tij të parë këtë edicion në Australi.

Prishtinasi e nisi nga minuta e parë ndeshjen për skuadrën e tij Melbourne Victory përballë Adelaide United.

Vetëm pas 20 minutave lojë, një kundërsulm i shpejtë nga Melbourne dhe kosovari realizoi.

Ishte Rojas që asistoi bukur te Berisha, i cili pasi shmangu bukur një mbrojtës realizoi pa problem për 0-1.

Ky ishte goli i parë pas tri ndeshjeve në kampionatin australian për top sulmuesin tonë.

Aktualisht po zhvillohet minuta e 80-të e ndeshjes dhe rezultati është i barabartë 1-1. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes