Triumfon Barca, Messi kalon shifrën prej 300 golash

Barcelona ka regjistruar fitore prej 2-1 si mysafir i Granadas në Estadio Nuevo Los Carmenes.

Pjesa e parë u mbyll në favor të skuadrës vendase, e cila krijoi avantazhin dhe e mbajti atë deri në pushim.

Menjëherë pasi Sanchez humbi rastin që t’i kalonte katalunasit në epërsi, Ighalo shënoi për ekipin vendas pas një krosimi të Nolitos (26’).

Kaluan vetëm pesë minuta në pjesën e dytë (50’) dhe i magjishmi Lionel Messi e barazoi rezultatin me golin e tij të 300-të me fanellën e Barcelonës.

25-vjeçari Messi e përmbysi rezultatin me një goditje nga gjuajtja e lirë, ndërsa ky ishte goli i tij i dhjetë në gjashtë ndeshjet e fundit.

Pas kësaj fitoreje, Barcelona ka 15 pikë më shumë se përcjellësi i parë (Atletico Madrid) dhe 19 pikë më shumë se përcjellësi i dytë (Real Madrid). Dy klubet madrilene të dielën zhvillojnë ndeshjet e xhiros së 24. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi