• Arrestohet Princ Vali Corleone
  • A do të pritet në Beograd një këngëtar shqiptar si Colici në Tiranë?!
  • Albana Azizi thotë “Zemër Ciao”Kultura
Organizohet BarCamp Prizren #11

Organizohet BarCamp Prizren #11

Edicioni i njëmbëdhjetë i BarCamp Prizren do të mbahet këtë të Premte, prej orës 19:00 në Kino Bahqe (SHKA - Shoqnia Kulturore Artistike). BarCamp Prizren organizohet nga OJQ THY ndërsa mbështetet nga Fondacioni IPKO.

Trashëgimia pa mbrojtje, shkaku i neglizhencës institucionale

Trashëgimia pa mbrojtje, shkaku i neglizhencës institucionale

Monumentet kulturore në Kosovë ende nuk gëzojnë mbrojtje të përhershme shtetërore. Ministria e Kulturës, Kuvendi i Kosovës e Këshilli i Kosovës për Mbrojtje të Trashëgimisë, nuk po mund të merren vesh. Këshilli ka vite që funksionon vetëm me pjesën e administratës. E, derisa ky këshill është pa bord, në Ligjin për Trashëgimi Kulturore thuhet se i njëjti përcakton mbrojtjen e përhershme.

Horoskopi
Butonat  

Lexues të dashur,

Sigurisht se keni lexuar për rolin e astrologjisë në jetën e njerëzve që nga kohët e lashta e deri sot. Prej një shkence që dikur njihej si një ndër më të përparuarat e njerëzimit - deri tek anatemimi i saj dhe sërish ringjallja e hovshme - astrologjia ka ecur në binarët e shëndoshë. Nuk është befasi kur lexojmë që astrolog personal kanë kryetarët e shteteve më të zhvilluara në botë, drejtorët e kompanive më të mëdha, e madje edhe një mori fytyrash të famshme botërore. Megjithatë, jo çdoherë njerëzit që paraqiten si astrologë marrin erë në këtë punë. Fatkeqësisht, raste të tilla kanë ngjarë dhe ngjajnë edhe më tutje edhe tek ne. Për të mos ngjarë kjo më tutje, dëshirojmë që juve t’ju ofrojmë një faqe të astrologjisë, ku mund ta mësoni e ta kuptoni astrologjinë, të njiheni me historikun e saj, si dhe të zbuloni gjërat për jetën tuaj.


Horoskopi ditor: 24 Prill 2014
Dashi

Dashi

Puna: Gjithçka po lëviz në mënyrën e duhur
Shëndeti: Përmbajuni terapisë
Dashuria: Kaloni telashet dhe vazhdoni tutje
 
Demi

Demi

Puna: Gjërat po vijnë në baraspeshë
Shëndeti: Shqetësimet tuaja thojani mjekut
Dashuria: Bëhuni më real në lidhje
     
Binjakët

Binjakët

Puna: Këshillojini kolegët
Shëndeti: Ju duhet qetësi
Dashuria: Jeni në dyshim
 
Gaforrja

Gaforrja

Puna: Do t’i kaloni peripecitë
Shëndeti: Gjendje e mirë
Dashuria: Secili dëshiron të argëtohet në mënyrën e vet
     
Luani

Luani

Puna: Kaloni nga fjalët në vepra
Shëndeti: Jeni energjik
Dashuria: Jini më të thjeshtë dhe të sinqertë
 
Virgjëresha

Virgjëresha

Puna: Keni gjetur zgjidhje mbi një çështje
Shëndeti: Bëni gjimnastikë
Dashuria: Jeni tip flirtues
     
Peshorja

Peshorja

Puna: Kolegët e rinj nuk kanë aftësitë tuaja
Shëndeti: Pasditen shfrytëzojeni për pushim
Dashuria: Jo të gjitha ëndrrat realizohen
 
Akrepi

Akrepi

Puna: Një mosmarrëveshje me kolegët
Shëndeti: Kërkoni këshillë nga mjeku
Dashuria: I pranonin ngacmimet e personit të dashur
     
Shigjetari

Shigjetari

Puna: Jeni të suksesshëm në zgjidhjen e problemeve
Shëndeti: Mos e teproni duke u ankuar
Dashuria: Merreni vendimin për lidhjen tuaj
 
Bricjapi

Bricjapi

Puna: Hapuni më bashkëpunëtorët
Shëndeti: Shqetësimet kaloni me shaka
Dashuria: Keni rënë në kurthin e partnerit
     
Ujori

Ujori

Puna: Keni treguar rezultate të mira
Shëndeti: Virozë e lehtë
Dashuria: Silluni më mirë
 
Peshqit

Peshqit

Puna: I pranoni sfidat
Shëndeti: Ankoheni me arsye
Dashuria: Dëgjojeni partnerin
     


CULT
Akrepi
Puna: Një mosmarrëveshje me kolegët
Shendeti: Kërkoni këshillë nga mjeku
Dashuria: I pranonin ngacmimet e personit të dashur
CULT

Dhurata - If You Like It (Official Video)
 
 
Magazina
22:58 / 23.04.2014

Dani dhe të tjerët ikën me të drejtë dhe e dhanë mesazhin

Derisa në hapësirat mbarëshqiptare vazhdon debati rreth pjesëmarrjes së këngëtarit serb Zdra...
Teknologji
17:55 / 23.04.2014
Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Zëvendës drejtori i kompanisë Motorola, Rick Osterloh ka njoftuar se kompania e tij ka arritur të shesë...
Ekonomi
22:52 / 23.04.2014

Kanada kërkon punëtorë të kualifikuar, lehtëson mundësitë për migrim

Qeveria kanadeze paralajmëron se nga janari i vitit 2015 do të fillojë me ndarjen e vizave “express”...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.