__AC_REFRESH__ Portali Telegrafi - Gazeta Shqiptare ne Internet - Lajmet e fundit Shqip
 
Aktuale
Për Specialen, e rrepta Nuland vjen në Kosovë
Ndërkombëtarët do ta shtojnë këtë javë presionin për miratimin në Kuvend të Gjykatës Speciale.
Sport
Roma kërkon trofe
POSTUAR: 0:05 / 7.07.2015

Roma kërkon trofe

Juve mund ta riblejë Berardin

Juve mund ta riblejë Berardin

Drejtori sportiv i Sassuolos, Giovanni Carnevali, ka lënë të kuptohet se Juventusi ka një klauzolë të riblerjes së Domenico Berardit.

Vritet kikboksieri kosovar në Siri (Foto)

Vritet kikboksieri kosovar në Siri (Foto)

Kikboksieri kosovar i shpallur dy herë kampion, Valdet Gashi, është vrarë gjatë luftimeve në Siri përkrah ISIS-it.


Ekonomi Kronika e Zeze

Laboratorët e autorizuar kanë konfirmuar sigurinë e Vegetës

Pas akreditimit, laboratori kroat, Euroinspekt Croatiakontrola d.o.o dhe Instituti i Shëndetit Publik “Dr. Andrija Štampar”, konfirmojnë mungesën e baktereve Salmonella spp. në Vegeta. Sot Podravka Inc. ka pranuar edhe rezultate shtesë të analizave të Vegetës që ishin në procesin e tërheqjes. “Ne kemi marrë rezultatet e analizave nga laboratori i autorizuar i BE-së, E

Hoti: ATK-ja me zhvillime pozitive

Hoti: ATK-ja me zhvillime pozitive

Ministri i Financave Avdullah Hoti vizitoi zyrat regjionale të Administratës Tatimore të Kosovës në Ferizaj dhe Gjilan, ku tha se në ATK, ka pasur zhvillime pozitive në fushën e mbledhjes së detyrimeve tatimore për buxhetin e shtetit, si dhe në fushën e sundimit të ligjit me qëllim të krijimit të kushteve sa më të mira për të bërë biznes në Kosovë, e në veçanti

Gjermania refuzon ndihmën e re për Greqinë

Gjermania refuzon ndihmën e re për Greqinë

Gjermania ka refuzuar kërkesën e Greqisë për të arritur një marrëveshje e cila do t’i mundësonte shtetit grek të marrë një borxh të ri. Ky veprim vjen pas votës “Jo” në referendumin grek, duke kundërshtuar kështu masat e kursimit. Zëdhënësi i Kancelares gjermane Angela Merkel, Steffen Seibert tha se nuk ka “bazë për të hyrë në bisedime për një program t

Babai i 13-vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj: Çekët do ishin gjallë sot, po të kishte drejtësi

Babai i 13-vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj: Çekët do ishin gjallë sot, po të kishte drejtësi

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri pesë vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes të shtatorit të vitit 2010. I mituri ka dalë në mirëbesim, pa e menduar të keqen, por nuk u kthye më i gjallë në familjen e tij.

I dashuruari marrëzisht, ther në fyt një 17-vjeçare

I dashuruari marrëzisht, ther në fyt një 17-vjeçare

Ajo, 17 vjeçe, dhe aspak e bindur në dashurinë e tij. Ai 22 vjeç dhe i marrosur keq pas saj. Por, ndjenja e tij ishte larg vëmendjes së adoleshentes që nuk e përfilli duke e paguar shtrenjtë.

Ja si e liroi Apeli i Shkodrës vrasësin e turistëve

Ja si e liroi Apeli i Shkodrës vrasësin e turistëve

Në një kohë kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ndaj Sokol Mjacajt, në lidhje me gjykimin e tij të mëparshëm për vrasjen e 13-vjeçarit Agim Lera.

Lifestyle Magazina
Arsyet e grindjeve të çifteve gjatë pushimeve

Arsyet e grindjeve të çifteve gjatë pushimeve

Nëse po mendoni se do të kaloni pushimet më të bukura në jetën tuaj çift, më parë duhet të dini se ka disa rrethana dhe kushte të cilat mund t’jua shkatërrojnë këtë ëndërr! E kemi fjalën për grindjet të cilat mund të lindin mes jush dhe partnerit apo partneres tuaj. Arsyet që mund t’i shkaktojnë ato, i gjeni më poshtë…

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Mos e shtyni alarmin – seksi i mëngjesit të hershëm përmirëson imunitetin, ngrit disponimin, rrit pjellorinë, pastron tenin, forcon flokët dhe redukton rrezikun nga sëmundjet e zemrës.

Frizura të çrregullta, hit i kësaj vere: 5 top boho variante!

Frizura të çrregullta, hit i kësaj vere: 5 top boho variante!

Është rasti vërtetë që të shndërroheni në boho princeshë dhe në flokët tuaj të provoni frizura sharmante, të cilat më mirë duken kur asnjë qime nuk është në vendin e vet.

Sara Karaj është shpallur “Miss Shqipëria”

Sara Karaj u shpall më e bukura e Shqipërisë. Në një nga zonat turistike më atraktive në Shqipëri, në Voskopojë, nën një atmosferë mistike, rrethuar me manastire, kisha e ikona, u përzgjodh Miss Shqipëria 2015. Juria e përbërë nga Sotiraq Filo, Irfan Hysenbelliu, Arlinda Dudaj, Elona Bano, Rezarta Delisula, Romina Dosti, Anisa Petrela, Herjon Mustafaraj dhe Milaim Zeka

Felony po “Kyqet” (Video)

Felony po “Kyqet” (Video)

Qyteti i parë në Kosovë, qytetarët e të cilit kanë dalë publikisht me marihuanë apo siç njihet në zhargonin kosovar, barin, është Peja. Së paku kështu na lënë të kuptohet Fabian Merdita, i cili ka publikuar një video ku shihet duke pirë “joint”, ashtu sikur bënte legjendari Bob Marley në koncertet e tija. Videoja e reperit pejan të njohur më mirë si

Aktori i lë pa fjalë muzikantët (Video)

Aktori i lë pa fjalë muzikantët (Video)

Aktori i famshëm, Ewan McGregor, ka shfaqur talentin e tij të fshehur në muzikë. Ai ka kënduar versionin akustik të këngës së “Catfish and the Bottlemen”, “Hourglass” dhe është treguar mjaft i mirë në këtë punë. Dëshmi që ka kënduar mirë është fakti se grupi i ka kërkuar aktorit që ta xhirojë një klip me këngën e tyre. Shikoni videon e mëposhtme për

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Kur u lansuar në vitin 2010, rrjeti më i famshëm social për shpërndarjen e fotografive – Instagram ofronte madhësi të fotove në 640 piksel, që ishte mirë sipas standardeve bashkëkohore telefonave të mençur mobil, por kjo nuk do të funksionojë më në vitin 2015.

Sony Xperia Z5 vjen në shtator?

Sony Xperia Z5 vjen në shtator?

Xperia Z4 mund të konsiderohet si një dështim në segmentin mobil të kompanisë Sony. Por tani kompania ka vendosur ta lansojë versionin e ri të këtij modeli, të cilin natyrisht se pritet ta quajë Xperia Z5, dhe i njëjti thuhet se do të dal në treg gjatë muajit shtator.

iPhone 6S dhe 6S Plus në shitje prej 18 shtatorit?

iPhone 6S dhe 6S Plus në shitje prej 18 shtatorit?

Dy modelet e reja të telefonave të Apple, dyshja iPhone 6S përbëjnë pajisjet më të përfolura dhe më të pritura në treg këtë vit.

A dini t’i bëni këto tetë gjëra si prindërit tuaj?

A dini t’i bëni këto tetë gjëra si prindërit tuaj?

Megjithëse jeni të pavarur, fitoni mirë dhe keni gjithçka nën kontroll, prapë janë disa gjëra që nuk dini t’i bëni.

Tifozi, me përpjekje “epike” që ta kapë shishen e çiklistit (Video)

Tifozi, me përpjekje “epike” që ta kapë shishen e çiklistit (Video)

Në organizimet sportive, tifozin nganjëherë e humbin veten dhe bëjnë gjëra të papritshme.

Godet veten me bumerang dhe fiton 300 mijë dollarë!

Godet veten me bumerang dhe fiton 300 mijë dollarë!

Një burrë nga Kentaki i Shteteve të Bashkuara që u godit në kokë nga një bumerang të cilin e hodhi vetë, ka paditur veten duke kërkuar 300 mijë dollarë dëmshpërblim – dhe fitoi.

__DW__
Bukuroshja
Rosalee
Bukuroshi
Kellan
Fotohumor
Bashkë me njeriun evoluojnë edhe shenjat...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.