Rrahmani dhe Balaj shënojnë në derbin shqiptar (Video)

Derbi shqiptar dhe gola shqiptarë në sfidën mes RNK Splitit e Rijekës, takim me shumë rëndësi për të dyja palët.

Në fund fitoi Rijeka 2-1, me një gol të Bekim Balajt në minutën e 73-të që vendosi fatet e takimit, që ishte shumë nervoz.

I futur në minutën e 62-të, dy minuta para golit dhe dy minuta pas tij shkodrani mori dy kartonë të verdhë, duke dalë me karton të kuq, në një sfidë që pati në total 9 të verdha dhe një të kuq.

Më parë, Gavranoviç kishte shënuar për Rijekën në minutën e 32-të, por RNK Spliti konfirmoi se është një skuadër mjaft e rrezikshme dhe Amir Rrahmani në minutën e parë shtesë të pjesës së parë barazoi.

Është goli i parë në Kroaci për qendërmbrojtësin e kombëtares sonë, që po ecën me hapa gjigantë, edhe pse sot humbi duelin me Balajn, i cili ka shënuar golin e tetë personal në kampionat, duke i dhënë pikë të rëndësishme Rijekës, që nuk është dorëzuar në garën për titull.

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Vrapimi heroik i Modric edhe pse në moshën 39-vjeçare: Real Madridi shpëtoi, por pa të mund të kishte humbur

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Mbappe e ka marrë tashmë numrin 10 nga Modric, por kroati mund të preket nga propozimi i ri i francezit