Kuriozitete
 

52-vjeçarja: Kujtojnë se jam e dashura e djalit tim (Foto)

Besojeni ose jo, Pamela Jackson është 52 vjeç. Por, të paktë janë ata që besojnë se britanikja, punonjëse e shërbimeve sociale, ka këtë moshë.


   
 

Japonezët pranojnë sfidën e amerikanëve: Ja çfarë roboti kanë prodhuar ata (Video)

Shtetet e Bashkuara mund ta kenë mundur Japoninë në futboll në Kupën e Botës për femra, por japonez&eu...
 
 

Braçe: Mua më mjafton, mos u merrni me gjatësinë time

Deputeti socialist, Erion Braçe nuk e ka kompleks gjatësinë, madje i mjaftojnë centimetrat e tij.
 
 

Kërcimi i trashaluqit shkaktoi “cunami” në pishinë (Video)

Në një video të publikuar në youtube shihet një djalosh “trashaluq” duke kërcyer nga një l...
 
 

E tmerrshme: Aeroplani luftarak gati ia “qethi flokët" (Video)

Në një video të publikuar në youtube shihet se si një njeri kishte rrezikuar shumë.
 
 

Merkel, në “krizë” si Greqia (Foto)

Duket se situata e vështirë mes Evropës dhe Greqisë e ka bërë të vuajë Angela Merkelin.
 
 

Dikur donin ta shembnin: Detaje interesante rreth Kullës së Eiffelit

Kur u ndërtua, Kulla e Eiffelit sinjalizoi fillimin e një epoke të re krenare teknologjike. Tani, 125 vjet më von&eum...
 
 

Torta e shëmtuar e prishi festën e ditëlindjes

Festa e ëndrrave pati një fund të hidhur, kur para të pranishmëve, u zbulua torta e porositur në një p...
 
 

Vozitja e pakujdesshme përfundoi me tragjedi (Video)

Shkaku i mbushjes së pjesës së pasme të furgonit, disa kishin hipur edhe në tavan.
 
 

Shikoni si luajnë me rreth betoni, por njëri e pëson (Video)

Derisa njëri ka hyrë brenda rrethit të betonit, djaloshi tjetër qëndron sipër dhe e rrotullon.
 
 

Festimi i hershëm ia humbi shansin për fitore (Video)

Pa e ditur sigurt se keni fituar, mos e nisni festimin, meqë mund të zhgënjeheni keq.
 
 

A është kjo mënyra më e pazakontë e përkujtimit të të ndjerit në gazetë?

Shpesh mbase keni lexuar fjalë të tepërta nëpër përkujtimet e të vdekurve në gazetë, por ras...
 
 

Eci një kilometër në gjumë!

Maria Lord ka bërë më shumë se një kilometër rruge për të shkuar në det, ndërkohë ...
 
Barsoleta

Emrat në telefon

Është lehtë që dashnores t’ia vësh emrin ‘Mekaniku’ në telefon.
Por, është vështirë, kur në 2:00 të natës të vjen SMS nga ‘Mekaniku’: “Të dua, muskulozi im!”.

Engjëjt fluturojnë

Djali: Mami, a fluturojnë engjëjt?
Nëna: Po, bir, fluturojnë.
Djali: Dje babi i tha dados engjëll. Kur do të fluturojë ajo?
Nëna: Nesër, bir, nesër...

Shenjat e komunikacion

Cila shenjë mungon në rrugët e qyteteve tona?
Shenja për ‘punë në rrugë’.

Truri i biondes

Pse biondja e ka trurin sa një kokërr misri?
Sepse ka marrë ndezje nga të menduarit intensiv dhe i është zmadhuar truri.

Divorc me përfitim

Avokati thërret në telefon klientin e tij milioner.
- Zotëri, kam një lajm të mirë dhe një të keq.
- Ma thoni të mirin të parin, se sot diçka nuk më ec.
- Lajm i mirë është se gruaja juaj ka investuar 3.000 euro në disa fotografi, nga të cilat beson se do të përfitojë rreth pesë-gjashtë milionë euro...
- Eh, shumë mirë! Cili ishte lajmi i keq?
- Në ato fotografi ndodheni ju dhe sekretaresha juaj...

Mos u marto!

Burri: E kam ftuar shokun tim për darkë.
Gruaja: Si? Shtëpia është pa pastruar, nuk kam la, nuk kam fshi, nuk kam blerë asgjë, gjithçka është e çrregullt dhe nuk më gatuhet hiq...
Burri: E di, e di... Po i shkreti dëshiron të martohet, e po dua t’i tregoj si është të jesh i martuar.

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!

Borxhi

- A ke harruar se më ke borxh?
- Assesi! Do ta mbaj mend deri sa të vdes...

Shoqërimi

- Bir, pse nuk shoqërohesh më me Lorikun?
- Mami, a do të shoqëroheshe ti me dikë që pi alkool, duhan e marihuanë?
- Jo!!!
- Epo, as ai nuk rri me mua...

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...
Bukuroshja - Bukuroshi - Fotohumori
Jodie Alberto Thuaj se nuk ka vend tjetër ku të qëndrojë...

Fotohumori
Thuaj se nuk ka vend tjetër ku të qëndrojë...
14
5
Thuaj se nuk ka vend tjetër ku të qëndrojë...
Video Humori

Trishtime
 
 
Teknologji
12:58 / 6.07.2015
Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Kur u lansuar në vitin 2010, rrjeti më i famshëm social për shpërndarjen e fotografive – Instagr...
Ekonomi
15:44 / 6.07.2015

Hoti: ATK-ja me zhvillime pozitive

Ministri i Financave Avdullah Hoti vizitoi zyrat regjionale të Administratës Tatimor
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.