Shqipëri
Mesila Doda: Nuk ka gojë Basha të flasë për zgjedhjet në PS

Mesila Doda: Nuk ka gojë Basha të flasë për zgjedhjet në PS

Mesila Doda, deputetja e larguar nga PD­ja ka vlerësuar debatin e brendshëm në Partinë Socialiste dhe kritikon kreun e opozitës Basha, duke i kujtuar se ai është i fundit që duhet të flasë për zgjehdjet në PS.

Basha: Shëndetësia, mashtrim dhe propagandë boshe

Basha: Shëndetësia, mashtrim dhe propagandë boshe

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ndaj kryeministrit Rama duke e akuzuar atë se po mbulon vjedhjen e 338 milionë eurove dhe po degradon shërbimin spitalor te qytetarët.

Nexhmija rrëfen takimin e parë me Enver Hoxhën: Kështu lindi një dashuri dhe një ferr!

Nexhmija rrëfen takimin e parë me Enver Hoxhën: Kështu lindi një dashuri dhe një ferr!

Në intervistën e dhënë për gazetaren Rudina Xhunga, Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha, tha se kishte shpëtuar për pak nga veshja islame. Ajo tha se pas kthimit nga Manastiri në Shqipëri, nëna kishte bërë përpjekje që ajo të vishte shaminë. Nexhmija tha se kjo ishte një gjë që nuk e pëlqente. “Ishte një gjë e papranueshme për mua. E kundërshtova. Më ndihmoi mësuesja e klasës së pestë. Ishte një tiranase. Duke qenë dhe babai im paksa liberal, unë fitova. Kjo ishte fitorja e parë drejt një çlirimi. Isha unë e para vajzë bashkë me atë që u bë gruaja e Eqerem Cabejt që shkuam të pambuluara në shkollën e lartë”, tha Hoxha.

Gjosha, përgjegjësi për procesin e integrimit

Gjosha, përgjegjësi për procesin e integrimit

Përgjegjësitë e ministrive për procesin e integrimit, detyrat dhe pozicionet e vetë ministrave kanë bërë që ministrja e Integrimit Evropian Klajda Gjosha të drejtohet me tone disi të ashpra gjatë prezantimit të planit Kombëtar të Integrimit Evropian 2016-2020.

Shqiptarja ikën me djalin 6 vjeç t’i bashkohet ISIS-it, i ati jep 180 mijë euro për ta rimarrë

Shqiptarja ikën me djalin 6 vjeç t’i bashkohet ISIS-it, i ati jep 180 mijë euro për ta rimarrë

Një nënë shqiptare, Valbona Berisha rezidente në komunën Barzago në rajonin e Lombardisë akuzohet nga drejtësia italiane për sekuestrim personi.

  Maqedoni
Majtistët i shtohen skenës politike në Maqedoni?

Majtistët i shtohen skenës politike në Maqedoni?

20 kg dokumentacione të rregulluara dhe të kategorizuara me kujdes janë dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese nga ana e Majtistëve të Maqedonisë, njofton Telegrafi.

Maleski: Retorika e Gruevskit e njohur para fushatës zgjedhore (Video)

Maleski: Retorika e Gruevskit e njohur para fushatës zgjedhore (Video)

Qëndrimet e kryeministrit Gruevskit që ka përshkruar në një intervistë për gazetën e përditshme greke ‘To Vima’ janë të njohura dhe tashmë përdoren në fushata zgjedhore, tha në një intervistë për 24Vesti ish-ministri i Punëve të Jashtme, profesor Denko Maleski.

Familjarët e ‘Grupit të Kumanovës’: Shpresojmë të mbisundoj drejtësia (Foto)

Familjarët e ‘Grupit të Kumanovës’: Shpresojmë të mbisundoj drejtësia (Foto)

“Ne sot shpresojmë dhe kërkojmë nga forcat demokratike në Maqedoni që këta njerëz të trajtohen brenda ligjeve si gjithë qytetarët e Maqedonisë. Shpresojmë të mbisundoj drejtësia. Edhe pse nga ky shtet i kriminalizuar kjo është e vështirë, këtë e thonë edhe vetë qytetarët e Maqedonisë”, tha babai i të akuzuarit Muhamet Krasniqi (Komandant Malisheva), Gani Krasniqi

Pritet të filloj gjykimi i ‘Grupit të Kumanovës’, Shkupi si në gjendje lufte (Foto/Video)

Pritet të filloj gjykimi i ‘Grupit të Kumanovës’, Shkupi si në gjendje lufte (Foto/Video)

Në Gjykatën Themelore Shkupi 1 sot duhet të filloj procesi gjyqësor kundër 18 personave të akuzuar për terrorizëm për ngjarjet në Lagjen e Trimave në Kumanovë që u zhvilluan gjatë muajit maj të vitit të kaluar, njofton Telgrafi.

Lëshohet në qarkullim treni i parë modern në Maqedoni

Lëshohet në qarkullim treni i parë modern në Maqedoni

Treni i parë me elektromotor ka nisur të qarkullojë në relacionin Shkup - Veles dhe anasjelltas. Ky është njëri nga gjashtë trenat të cilët janë porositur nga Kina, njofton Telegrafi.Kronika e Zezë
Bëhen shkrumb dy kamionë në Suharekë
POSTUAR: 10:36 / 9.02.2016

Bëhen shkrumb dy kamionë në Suharekë

Sami Lushtaku e Arben Gjukaj, në Gjyq për tenderin e KEK-ut

Sami Lushtaku e Arben Gjukaj, në Gjyq për tenderin e KEK-ut

Shtatë persona, në mesin e tyre drejtori i KEK-ut, Arben Gjukaj, dhe kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, do të ulen të martën në karrigen e të akuzuarve për akuzat e Prokurorisë për tenderin milionësh të sigurimit fizik të objekteve të KEK-ut.

Para kalimtarëve, shqiptari plagos me thikë 16-vjeçarin në Gjermani

Para kalimtarëve, shqiptari plagos me thikë 16-vjeçarin në Gjermani

Gjatë të shtunës në mbrëmje, 6 shkurt 2016, në qendrën e qytetit Waldkraibung, është plagosur me thikë një 16-vjeçar përpara kalimtarëve.

...më shumë lajme nga Kronika e Zezë


Rajoni dhe Bota

 
 
Teknologji
16:53 / 8.02.2016
Google me pajisje të realitetit virtual

Google me pajisje të realitetit virtual

Google është duke e zhvilluar një pajisje të re të realitetit virtual për telefona të men&cc...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.