• Dhurata e bën të nxehtë këtë dimër (Foto)
  • Sulm kritikash ndaj Oscar, vuri dorën mbi të pasmet e motrës (Foto)
  • Gixhari shokohet nga Arvizu: Të më ftojë në SHBA


më shumë
Kultura
Një tjetër çmim për “Agnus Dei”
POSTUAR: 18:35 / 20.12.2014

Një tjetër çmim për “Agnus Dei”

Promovohet monografia për Smajl Kelmendin

Promovohet monografia për Smajl Kelmendin

“Smajl Kelmendi, ‘një gjurmë intelektuale përgjatë një jete’” është monografia e autorëve Naim Kelmendi e Skender Mulliqi, e cila u promovua para shumë të pranishmëve në ambientet e teatrit “Istref Begolli” në Pejë.

Filmi “Heroi” do të shfaqet në Filipine dhe Australi

Filmi “Heroi” do të shfaqet në Filipine dhe Australi

Rrëfimi për ish-luftëtarin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në kohën e pasluftës, kur ai përballet me jetën e vështirë, vitin që vjen do të shpaloset në ekranet e mëdha të dy festivaleve ndërkombëtare.


Horoskopi
Butonat  

Lexues të dashur,

Sigurisht se keni lexuar për rolin e astrologjisë në jetën e njerëzve që nga kohët e lashta e deri sot. Prej një shkence që dikur njihej si një ndër më të përparuarat e njerëzimit - deri tek anatemimi i saj dhe sërish ringjallja e hovshme - astrologjia ka ecur në binarët e shëndoshë. Nuk është befasi kur lexojmë që astrolog personal kanë kryetarët e shteteve më të zhvilluara në botë, drejtorët e kompanive më të mëdha, e madje edhe një mori fytyrash të famshme botërore. Megjithatë, jo çdoherë njerëzit që paraqiten si astrologë marrin erë në këtë punë. Fatkeqësisht, raste të tilla kanë ngjarë dhe ngjajnë edhe më tutje edhe tek ne. Për të mos ngjarë kjo më tutje, dëshirojmë që juve t’ju ofrojmë një faqe të astrologjisë, ku mund ta mësoni e ta kuptoni astrologjinë, të njiheni me historikun e saj, si dhe të zbuloni gjërat për jetën tuaj.


Horoskopi ditor: 21 Dhjetor 2014
Dashi

Dashi

Puna: Keni ide të shkëlqyera
Shëndeti: Kujdes nga lodhja i
Dashuria: I keni plotësuar idealet romantike
 
Demi

Demi

Puna: Nuk duhet të tregoni gjithçka që dini
Shëndeti: Rraskapitje
Dashuria: Vazhdoni të përkushtoheni në lidhje
     
Binjakët

Binjakët

Puna: Sot mos bëni transaksione financiare
Shëndeti: Probleme me tretje
Dashuria: Ju pëlqejnë eksperimentimet
 
Gaforrja

Gaforrja

Puna: Do të gjeni zgjidhje për peripecitë financiare
Shëndeti: Mos e kaloni ditën vetëm
Dashuria: Një depresion i lehtë
     
Luani

Luani

Puna: Vazhdoni t’i analizoni detajet
Shëndeti: E duroni dhimbjen
Dashuria: Një zbehje në raportin tuaj
 
Virgjëresha

Virgjëresha

Puna: Nuk e keni informacioni e duhur
Shëndeti: Gjendje e mirë
Dashuria: Mungesë vetëbesimi
     
Peshorja

Peshorja

Puna: S’po gjeni gjuhë të përbashkët me kolegët
Shëndeti: Mungesë gjumi
Dashuria: Jeni flirtues
 
Akrepi

Akrepi

Puna: Mos bëni zhurmë, vetëm punoni
Shëndeti: Ju nevojitet relaks
Dashuria: Kërkoni t’ju pranojnë ashtu si jeni
     
Shigjetari

Shigjetari

Puna: Do të arrini një marrëveshje të shumëpritur
Shëndeti: Duhet të merrni terapi
Dashuria: Baraspeshojeni ëndrrën me realitetin
 
Bricjapi

Bricjapi

Puna: Ditë kur mund të merrni vendime
Shëndeti: Nuk keni qetësi shpirtërore
Dashuria: Po mendoni vazhdimisht për partnerin
     
Ujori

Ujori

Puna: Të pakënaqur me rezultatet
Shëndeti: Sëmundjet e të tjerëve nuk shfaqen edhe te ju
Dashuria: Të tjerët janë kundër lidhjes tuaj
 
Peshqit

Peshqit

Puna: Mendoni se meritoni më shumë
Shëndeti: Jeni mirë
Dashuria: Rimëkëmbeni jetën tuaj sensuale
     


CULT
Shigjetari
Puna: Do të arrini një marrëveshje të shumëpritur
Shendeti: Duhet të merrni terapi
Dashuria: Baraspeshojeni ëndrrën me realitetin
CULT
Flori ft. Argjentina - Ku isha unë (Official Video)
 
 
Magazina
23:33 / 20.12.2014
Facebook

Një këngë për festa nga Besa (Video)

Besa Kokëdhima ka lansuar videoklipin e këngës “Ti je festa ime” që përkon me kët&eum...
Teknologji
16:40 / 20.12.2014
Samsung Z1 Tizen do të prezantohet në janar?

Samsung Z1 Tizen do të prezantohet në janar?

Me sa duket, Samsung përfundimisht mund ta lëshojë modelin e saj të vonuar të telefonit – modeli...
Ekonomi
0:43 / 20.12.2014

Tradita japoneze: Familja që udhëheq të njëjtin biznes që 1300 vjet! (Video)

Regjisori Fritz Schumann ka bërë një film të shkurtër për familjen japoneze që
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.