• E lindur për të pozuar (Foto)
  • Së bashku në ekran, miq në jetë (Foto)
  • Të shtunën videoklipi i ri nga DhurataKultura
Vdes  shkrimtari Gabriel Garcia Marquez
POSTUAR: 22:54 / 17.04.2014

Vdes shkrimtari Gabriel Garcia Marquez

“Viatique”, poezia e Ali Podrimës në gjuhën frënge

“Viatique”, poezia e Ali Podrimës në gjuhën frënge

Në kuadër të Javës së Bibliotekës, poezia e Ali Podrimës ka ardhur në gjuhën frënge, e titulluar “Viatique”. Sali Bashota, profesor në Universitetin e Prishtinës, ka deklaruar para të pranishmëve se Ali Podrimja është poet që e ka krijuar teorinë e krijimit dhe shkrimit të tij, ku në poezinë e shkruar nga ai mbizotëron një shqiptim i zjarrtë i ndjenjave, të cilat synojnë zbërthimin e reales dhe projektimin e imagjinatës.

Si në legjenda: Qypi me florinj gjendet në Zymë të Hasit

Si në legjenda: Qypi me florinj gjendet në Zymë të Hasit

Legjenda për qypin me lira të fshehur nën dhe, u bë realitet për Hekuran Qallakun nga Zymi i Prizrenit.

Horoskopi
Butonat  

Lexues të dashur,

Sigurisht se keni lexuar për rolin e astrologjisë në jetën e njerëzve që nga kohët e lashta e deri sot. Prej një shkence që dikur njihej si një ndër më të përparuarat e njerëzimit - deri tek anatemimi i saj dhe sërish ringjallja e hovshme - astrologjia ka ecur në binarët e shëndoshë. Nuk është befasi kur lexojmë që astrolog personal kanë kryetarët e shteteve më të zhvilluara në botë, drejtorët e kompanive më të mëdha, e madje edhe një mori fytyrash të famshme botërore. Megjithatë, jo çdoherë njerëzit që paraqiten si astrologë marrin erë në këtë punë. Fatkeqësisht, raste të tilla kanë ngjarë dhe ngjajnë edhe më tutje edhe tek ne. Për të mos ngjarë kjo më tutje, dëshirojmë që juve t’ju ofrojmë një faqe të astrologjisë, ku mund ta mësoni e ta kuptoni astrologjinë, të njiheni me historikun e saj, si dhe të zbuloni gjërat për jetën tuaj.


Horoskopi ditor: 16 Prill 2014
Dashi

Dashi

Puna: Keni besim dhe optimizëm
Shëndeti: Terapitë po japin rezultate
Dashuria: Mos u tregoni të turpshëm
 
Demi

Demi

Puna: Detyrat jo interesante nuk ju joshin
Shëndeti: Ndryshimi i motit ndikon te ju
Dashuria: Jeni në të njëjtin nivel me partnerin
     
Binjakët

Binjakët

Puna: Ruajeni kontrollin
Shëndeti: Probleme me frymëmarrje
Dashuria: Biseda të këndshme
 
Gaforrja

Gaforrja

Puna: Gjendeni në udhëkryq
Shëndeti: Ndjeheni të rinj
Dashuria: Jini më të kujdesshëm me personin e dashur
     
Luani

Luani

Puna: Fokusohuni në të fshehtat e punës
Shëndeti: Mos e teproni me sheqerna
Dashuria: Jeta romantike është duke u zhvilluar
 
Virgjëresha

Virgjëresha

Puna: Keni shumë opsione
Shëndeti: Keni fizik të mirë
Dashuria: Raporte tuaja të mrekullueshme
     
Peshorja

Peshorja

Puna: Shërbimet tuaja janë të pranueshme
Shëndeti: Ecni më shumë, hani më pak
Dashuria: Jeni të shoqërueshëm
 
Akrepi

Akrepi

Puna: Po ecni me hapa të vegjël
Shëndeti: Gjendje stabile
Dashuria: Orientohuni në përmbushjen e kërkesave
     
Shigjetari

Shigjetari

Puna: Realizoni objektivat
Shëndeti: Mungesë qetësie
Dashuria: Keni tejkaluar të gjitha dyshimet
 
Bricjapi

Bricjapi

Puna: Keni komunikim të mirë me bashkëpunëtorët
Shëndeti: Ecni në ajër të pastër
Dashuria: Jeni të këndshëm në raport me partnerin
     
Ujori

Ujori

Puna: Keni vetëbesim dhe kërkoni pozitat e larta
Shëndeti: Anashkaloni shqetësimet
Dashuria: Një udhëtim do t’ju ofrojë kënaqësi
 
Peshqit

Peshqit

Puna: Nuk ju pëlqen t’ju krahasojnë me të tjerët
Shëndeti: Keni shpirt luftarak
Dashuria: Jeni të hapur dhe të gatshëm të pranoni ndryshimet
     


CULT
Bricjapi
Puna: Keni komunikim të mirë me bashkëpunëtorët
Shendeti: Ecni në ajër të pastër
Dashuria: Jeni të këndshëm në raport me partnerin
CULT
Leonora Jakupi - Vajza e Kojshisë (Official Video)
 
 
Magazina
23:42 / 18.04.2014

Arrestohet ylli pornografik, bënte seks me kafshë dhe më pas i vriste

Aktorja e filmave për të rritur, Stephanie Hird, e njohur si Megan Jones, është arrestuar nga policia n&eum...
Teknologji
16:05 / 18.04.2014
LinkedIn ka 300 milionë përdorues të regjistruar

LinkedIn ka 300 milionë përdorues të regjistruar

LinkedIn sot ka njoftuar se ka arritur në 300 milionë përdorues të regjistruar në platformën e sa...
Ekonomi
18:12 / 18.04.2014

MTI fton ndërmarrjet të aplikojnë për grante

Projekti do të zbatohet nga IOM-i, gjatë periudhës shkurt 2014, deri në gusht të vitit 2016, dhe ka nj...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.