Ushtrime të zakonshme me të cilat Kim Kardashian formëson trupin
Kim, motra më e popullarizuar Kardashian me ngulm ushtron në palestër pothuajse çdo ditë. ...
Tema e javës
Çka është kirurgu pediatrik?
Kirurgu pediatrik ose i fëmijëve është kirurgu i cili ka eksperiencën, aftësinë dhe kualifikimin për të trajtuar fëmijën tuaj prej momentit që lind deri në adoleshencë të vonshme, nëse ky i fundit ka sëmundje, lëndim ose gjendje që kërkon intervenim kirurgjik.
Këshilla mjekësore
Prindër dhe fëmijë
Psikologji
Pandershmëria dhe kreativiteti: 2 anët e së njëjtës monedhë?
Studimi i ri tregon se të gënjyerit lidhur me performancën në një detyrë të caktuar mund ta ...
Dehja - stërvitja për t'u çmendur
Nëse i referohemi përkufizimit klasik të drogave, del se alkooli është i së njëjtës fam...
Punime shkencore
Sëmundjet  e  parodonciumit dhe diabeti
Studimet kanë treguar se njerëzit që vuajnë nga diabeti janë dy herë më tepër të r...
Intensiteti i lartë i ultrazërit mund të godasë kancerin
Një trajtë intensive e ultratingullit që dridh tumorin derisa qelizat e tij të zhduken, mund të shkreh...
 
Mjekësi alternative
Këshilla për kafshët
Ju pyetni - mjeku përgjigjet
 
 
Magazina
22:54 / 2.09.2014

Dani u këndon Norës dhe Robertit

Këngëtari i madh shqiptar, Ramadan Krasniqi –Dani, është një nga të përzgjedhurit e &c...
Teknologji
17:55 / 2.09.2014
Pajisja e vendosur ne këpucë për të mbajtur këmbët nxehtë

Pajisja e vendosur ne këpucë për të mbajtur këmbët nxehtë

Mundimit për të mbajtur këmbët nxehtë në mot të ftohtë, i ka ardhur fundi, me pajisjen ...
Ekonomi
15:02 / 1.09.2014

Kërkohet rritja e taksave në Japoni

Zyrtarët e Bankës së Japonisë presin që Kryeministri, Shinzo Abe, të vazhdojë me rritjen e t...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.