Doku:Tech

Si rrjedhojë e bashkëpunimit mes DOKU:TECH dhe Telegrafi, ky sektor i përkohshëm i referohet konferencës më të madhe teknologjike që mbahet në Kosovë - DOKU:TECH, që do të shpaloset në datat 8-9 gusht në Prizren. Lexoni më shumë


Sport
Pellegrini: Sterling do të tregojë sa vlen

Pellegrini: Sterling do të tregojë sa vlen

Menaxheri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, nuk ka dyshim se shpenzimi i bërë për Raheem Sterlingun ka qenë investim i bërë me shumë mend.

Rivaldo: Do të dominoja në futbollin e ditëve të sotme

Rivaldo: Do të dominoja në futbollin e ditëve të sotme

Legjenda braziliane, Rivaldo ka thënë se ai do ta dominonte në tërësi futbollin e sotëm, duke thënë se do të fitonte së paku tre herë Topin e Artë.


Ekonomi Kronika e Zeze

Shtatë punët më të dëshiruara në botë (Foto)

Më e dëshiruara nga punët, natyrisht është “roje ishujsh tropikalë”. Por, sipas disa studimeve, ka një punë edhe më të mirë. Por, vështirë se ju shkon mendja se cila është!? • Disa vite më parë, Ben Southall, nga Petersfieldi në Britaninë e Madhe, fitoi përballë pothuaj 35 mijë kandidatëve të ardhur nga e gjithë bota, për t’u punësuar si “roje” i I

Festivali i Vjeljes së Rrushit ‘HardhFest’

Festivali i Vjeljes së Rrushit ‘HardhFest’

Kur të keni përfunduar pushimet e verës shumë prej jush ne ju ftojmë për dy ditë relaksim në Rahovec. Nën patronatin e Ministrit të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi dhe Kryetarit të Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, me 5 dhe 6 shtator do të mbahet Festivali i Vjeljes së Rrushit ‘HardhFest’. Në të do të ketë aktivitete të shumta dhe d

OEAK: Me pakon e re të hyjnë në fuqie dhe masat e reja fiskale

OEAK: Me pakon e re të hyjnë në fuqie dhe masat e reja fiskale

Pas miratimit të ligjeve të reja që rregullojnë fushën tatimore në Republikën e Kosovës si dhe duke pasur parasysh që dispozitat e reja të këtyre ligjeve tatimore janë paraparë të hyjnë në fuqi më 1 shtator 2015, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), i bënë thirrje Ministrisë së Financave dhe Qeverisë së Kosovës që në të njëjtën kohë të finalizojnë t

Rëndohet akuza ndaj dy të rinjve shqiptarë: Vranë me paramendim Ismaelin

Rëndohet akuza ndaj dy të rinjve shqiptarë: Vranë me paramendim Ismaelin

“Vrasja e 17 vjeçarit Ismaele Lulli, në komunën e Sant’Angleo in Vada në provincën e Pezarosë, nga dy shqiptarët Igli Meta e Marjo Mema është një ekzekutim i paramenduar”. Në këtë konkluzion ka arritur gjatë orëve të fundit Prokuroria e qytetit të Urbinit me hetuesen e çështjes prokuroren Irene Liliu.

Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: Jam nga Interpoli

Trafikanti shqiptar vë në lojë policinë angleze: Jam nga Interpoli

Kur kapesh me presh në duar mund të shpikësh çdo lloj gjëje për t’u shfajësuar, por imagjinata e këtij shqiptari i ka kaluar edhe fantazitë e regjisorëve holivudianë.

Greqi, 21-vjeçarit shqiptar i dogjën organin gjenital

Greqi, 21-vjeçarit shqiptar i dogjën organin gjenital

Policia greke pothuajse ka zbardhur plotwsisht vrasjen e shqiptarit 21-vjeçar nw qytetin Larisa.

Lifestyle Magazina
Dymbëdhjetë këshilla për dashuri të suksesshme

Dymbëdhjetë këshilla për dashuri të suksesshme

Ja se si të keni një lidhje të shëndoshë me partnerin tuaj.

Bashkëshorti më ka thënë se më ka tradhtuar, a t’ia them edhe unë atij?

Bashkëshorti më ka thënë se më ka tradhtuar, a t’ia them edhe unë atij?

Kolumnistja e njohur Rowan Pelling, i ka dhënë një këshillë krejtësisht të pazakonshme një lexueseje, të cilën tradhtia e bashkëshortit ia ka zgjuar brejtjen e ndërgjegjes, për shkak të faktit që edha ajo e ka tradhtuar atë

Elie Saab mrekullon me koleksionin e ri

Elie Saab mrekullon me koleksionin e ri

Në koleksionin Vjeshtë/Dimër 2016 Haute Couture, modelet kanë parakaluar në sfilatë me fustane të denja për princesha.

Kate Moss pranon: Më pëlqen David Beckham

Modelja e njohur Kate Moss ka deklaruar se do të donte të ishte në vend të Victoria Beckhamit sepse asaj i pëlqen burri i këngëtares, ish-futbollisti anglez David Beckham. Supermodelja e pranoi se i pëlqen legjenda angleze kur u pyet se cila nga anëtaret e grupit Spice Girl do të pëlqente të ishte. “Posh (nofka e Victorias), sepse ajo është e martuar me Devid Beckhamin

Ka filluar karriera e vajzës së Cindy Crawford (Foto)

Ka filluar karriera e vajzës së Cindy Crawford (Foto)

Kaia Gerber, vajza e manekines së famshme Cindy Crawford, është vetëm 13 vjeçare, mirëpo që tani është duke ndjekur hapat e nënës së saj. Ajo tashmë është paraqitur në ballinat e disa revistave të modës, ndërsa ka kontratë të nënshkruar me agjencinë IMG Models. Ka pozuar për revistën Vogue, ndërsa projekti më i ri i saj është pjesëmarrja në filmin “Siste

Teuta “diss” Bleros, poston dhe përkrah klipin e ri të Dhuratës (Foto/Video)

Teuta “diss” Bleros, poston dhe përkrah klipin e ri të Dhuratës (Foto/Video)

Aktorja Teuta Krasniqi mund të ketë nervozuar ish-bashkëshortin e saj, Blero Muharremin, masi publikisht ka përkrahur ish-artisten qe ky pati në menaxhim, Dhurata Ahmetajn. Dhurata Ahmetaj u kthye në treg me një videoklip mjaft të bukur. Dhe ky rikthim i Dhuratës u pasua me shumë reagime, pasi u mendua se është një thumbim për Bleron, ish-menaxherin e saj. E për të konf

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
Një miliardë telefona mund të dëmtohen vetëm nga një mesazh

Një miliardë telefona mund të dëmtohen vetëm nga një mesazh

Një virus i ri në sistemin operativ Android mund të jetë më i dëmshmi që është vërejtur ndonjëherë.

Motorola prezanton zyrtarisht Moto G

Motorola prezanton zyrtarisht Moto G

Motorola Moto G (gjenerata e tretë) është prezantuar zyrtarisht, për t’i dhënë fund thashethemeve të shumta për specifikat e mundshme të tij.

Monoscope, aplikacioni i ri për shkrim pa pengesa në telefon

Monoscope, aplikacioni i ri për shkrim pa pengesa në telefon

Kur kemi të bëjmë me mjete për shkrim që nuk kanë pengesa apo përfshirje të shpërqendruesve, zgjidhja e vetme duket të jetë përdorimi i desktopëve. Monoscope megjithatë, hyn në lojë për telefonat e mençur.

Pastron veturën midis Londrës (Video)

Pastron veturën midis Londrës (Video)

Një pasanik arab ka bllokuar njërën prej rrugëve më të frekuentuara të Londrës duke e larë veturën e tij Porsche 918 Spyder.

Atmosfera në një diskotekë të Prishtinës, ndizet edhe më shumë pas këtij propozimi për fejesë! (Video)

Atmosfera në një diskotekë të Prishtinës, ndizet edhe më shumë pas këtij propozimi për fejesë! (Video)

Në diskotekën Zone Club, që gjendet në zonën industriale të Prishtinës, ndodhi një moment i veçantë.

Pema me 40 lloje të frutave (Video)

Pema me 40 lloje të frutave (Video)

Sam Van Aken artist dhe profesor në Universitetin e Sirakuzës, përdor shartim interesant, për të krijuar pemë e cila do të mbajë në degët e saj rreth 40 lloje të ndryshme të frutave, përcjellë Klan Kosova.

Bukuroshja
Raica
Bukuroshi
Jacob
Fotohumor
Thyerja e ligjeve të fizikës
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.