Aktuale
Bruno Vekaric: Tahir Zemaj ka dhënë 200 faqe dëshmi për krimet e UÇK-së (Video)
Zëdhënësi i Prokurorisë për krime lufte të Serbisë, Bruno Vekaric, ka bërë deklarata bombastike në një...
Sport
Edhe Cheslea kërkon Elseid Hysajn
POSTUAR: 15:07 / 6.07.2015

Edhe Cheslea kërkon Elseid Hysajn

Agjenti: Guardiola po e shkatërron Gotzen

Agjenti: Guardiola po e shkatërron Gotzen

Trajneri i Bayern Munich, Pep Guardiola, e ka “shkatërruar” Mario Gotzen dhe është përgjegjës për dështimet e tij, thotë agjenti i lojtarit.

Gundogan: Kam refuzuar shumë klube për të qëndruar te Dortmund

Gundogan: Kam refuzuar shumë klube për të qëndruar te Dortmund

Ilkay Gundogan thotë se ai ka refuzuar shumë oferta nga klube të ndryshme,. Për të qëndruar te Borussia Dortmund.


Ekonomi Kronika e Zeze

Gjermania refuzon ndihmën e re për Greqinë

Gjermania ka refuzuar kërkesën e Greqisë për të arritur një marrëveshje e cila do t’i mundësonte shtetit grek të marrë një borxh të ri. Ky veprim vjen pas votës “Jo” në referendumin grek, duke kundërshtuar kështu masat e kursimit. Zëdhënësi i Kancelares gjermane Angela Merkel, Steffen Seibert tha se nuk ka “bazë për të hyrë në bisedime për një program t

Tezaku i Sami Hamitit pritet të emërohet drejtor i ATK-së

Tezaku i Sami Hamitit pritet të emërohet drejtor i ATK-së

Ish-drejtori i kryeministrit Isa Mustafa, në kohën kur ky i fundit ka qenë në krye të komunë së Prishtinës, Agim Dibrani ka marrë premtime të forta për tu bërë drejtor i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK). Dibrani i cili njëherësh është tezaku i Sami Hamitit, do ta ketë mbështetjen e LDK-së për t’u emëruar në krye të ATK-së. Burime të ORAinfo, bëjnë

FMN kritere të ashpra për Qeverinë e Kosovës

FMN kritere të ashpra për Qeverinë e Kosovës

Funksionalizimi i bordit të Agjencionit Kosovarë të Privatizimit (AKP), fillimi i prokurimit të centralizuar për një numër produktesh dhe shërbimesh, aprovimi i një rregullore për pagat në sektorin publik, eliminimi i burokracisë, janë vetëm disa nga kushtet të cilat duhet t’i plotësoj Qeveria e Kosovës nëse dëshiron të hyjë në marrëveshje të re me Fondin Moneta

Aksident ndërmjet tri veturave në Prishtinë (Foto)

Aksident ndërmjet tri veturave në Prishtinë (Foto)

Sot rreth mesditës, në afërsi të Stacionit të Autobusëve në Prishtinë ka ndodhur një aksident.

Vrasësi i turistëve çekë u tradhtua nga celulari

Vrasësi i turistëve çekë u tradhtua nga celulari

Vrasësi i dy turistëve çekë u tradhtua nga telefoni celular. Sokol Mjacaj ua kishte marrë celularin atyre dhe ia kishte shitur një djali në lokalin e fshatit Prekal.

Dëshmia pyetje-përgjigje e vrasësit të turistëve çekë: Ja sa gjakftohtë u tregua!

Dëshmia pyetje-përgjigje e vrasësit të turistëve çekë: Ja sa gjakftohtë u tregua!

Gjakftohtë dhe pa i ndryshuar ngjyra e fytyrës, Sokol Mjacaj, i arrestuar për vrasjen e dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit, ka pranuar krimin duke shpjeguar edhe motivin e ngjarjes.

Lifestyle Magazina
Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Mos e shtyni alarmin – seksi i mëngjesit të hershëm përmirëson imunitetin, ngrit disponimin, rrit pjellorinë, pastron tenin, forcon flokët dhe redukton rrezikun nga sëmundjet e zemrës.

Frizura të çrregullta, hit i kësaj vere: 5 top boho variante!

Frizura të çrregullta, hit i kësaj vere: 5 top boho variante!

Është rasti vërtetë që të shndërroheni në boho princeshë dhe në flokët tuaj të provoni frizura sharmante, të cilat më mirë duken kur asnjë qime nuk është në vendin e vet.

Hap pas hapi drejt vetësigurisë dhe dashurisë

Hap pas hapi drejt vetësigurisë dhe dashurisë

Gjithmonë vrisni mendjen se çfarë kanë më shumë femrat tjera që i bëjnë meshkujt të vrapojnë pas tyre. Përgjigjja është shumë e thjeshtë: Asgjë. Ato nuk janë më të bukura se ti, nuk janë më inteligjente, nuk janë aspak më joshëse, por dinë se si të vënë trurin e tyre në punë.

Adebayor konvertohet në Islam (Video)

Sulmuesi i famshëm dhe kapiten i Togos, Emmanuel Adebayor, ka pranuar islamin, shkruajnë mediat afrikane. Ai është fotografuar i veshur me një veshje të bardhë duke qëndruar afër imamit dhe liderëve të tjerë myslimanë në një xhami. Në YouTube është duke qarkulluar edhe një video ku shfaqet ylli i Tottenhamit gjatë ceremonisë së konvertimit. /Telegrafi/

Avokati: Cozman, përdorues i marihuanës

Avokati: Cozman, përdorues i marihuanës

Ylber Abdullahu, i njohur me emrin e artit si Cozman, më herët gjatë ditës është liruar nga gjykata e Tiranës. Ai u ndalua tre ditë më parë bashkë me të dashurën e tij, këngëtaren Altuna Sejdiu, pasi u kapën me –hashash në makinë. Siç raportuan mediat nga Shqipëria, Gjykata e Tiranës ka refuzuar kërkesën e prokurorit për “arrest me burg”, dhe ai është liru

Margot Robbie, arsyeja e ndarjes Affleck-Garner?

Margot Robbie, arsyeja e ndarjes Affleck-Garner?

Dalin spekulime të reja për ndarjen në mes të çiftit të famshëm të Hollywoodit, Ben Affleck dhe Jennifer Garner. Shumë fansa kanë mbetur të dëshpëruar pas lajmit se Ben Affleck është ndarë me Jennifer Garner. Çifti i aktorëve kishte 10 vite i martuar. Fillimisht u tha se shkak për ndarjen ishte Jennifer Lopez dhe se Ben kishte akoma ndjenja për të. Por tani, siç rap

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Kur u lansuar në vitin 2010, rrjeti më i famshëm social për shpërndarjen e fotografive – Instagram ofronte madhësi të fotove në 640 piksel, që ishte mirë sipas standardeve bashkëkohore telefonave të mençur mobil, por kjo nuk do të funksionojë më në vitin 2015.

Sony Xperia Z5 vjen në shtator?

Sony Xperia Z5 vjen në shtator?

Xperia Z4 mund të konsiderohet si një dështim në segmentin mobil të kompanisë Sony. Por tani kompania ka vendosur ta lansojë versionin e ri të këtij modeli, të cilin natyrisht se pritet ta quajë Xperia Z5, dhe i njëjti thuhet se do të dal në treg gjatë muajit shtator.

iPhone 6S dhe 6S Plus në shitje prej 18 shtatorit?

iPhone 6S dhe 6S Plus në shitje prej 18 shtatorit?

Dy modelet e reja të telefonave të Apple, dyshja iPhone 6S përbëjnë pajisjet më të përfolura dhe më të pritura në treg këtë vit.

52-vjeçarja: Kujtojnë se jam e dashura e djalit tim (Foto)

52-vjeçarja: Kujtojnë se jam e dashura e djalit tim (Foto)

Besojeni ose jo, Pamela Jackson është 52 vjeç. Por, të paktë janë ata që besojnë se britanikja, punonjëse e shërbimeve sociale, ka këtë moshë.

Japonezët pranojnë sfidën e amerikanëve: Ja çfarë roboti kanë prodhuar ata (Video)

Japonezët pranojnë sfidën e amerikanëve: Ja çfarë roboti kanë prodhuar ata (Video)

Shtetet e Bashkuara mund ta kenë mundur Japoninë në futboll në Kupën e Botës për femra, por japonezët janë duke tentuar që tu shpallin “luftë” amerikanëve në një fushë tjetër: të robotëve të mëdhenj.

Braçe: Mua më mjafton, mos u merrni me gjatësinë time

Braçe: Mua më mjafton, mos u merrni me gjatësinë time

Deputeti socialist, Erion Braçe nuk e ka kompleks gjatësinë, madje i mjaftojnë centimetrat e tij.

Bukuroshja
Jodie
Bukuroshi
Alberto
Fotohumor
Thuaj se nuk ka vend tjetër ku të qëndrojë...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.