Kuriozitete
 

Të pasurit do të bëhen të pavdekshëm!

Të pasurit do të bëhen njerëz me organizëm kibernetik, gjë e cila do të jetë evolucioni më i madh në biologji që prej lindjes së jetës.


   
 

Rrufetë pranë një vullkani aktiv: Ja fotografitë e magjishme (Foto)

National Geographic ka mundur që të realizojë disa fotografi fantastike.
 
 

I burgosuri filloi të "hante hekurat", i kushtoi burgut mbi një milion dollarë!

Shtatëmbëdhjetë vjeçi, amerikani Lamont Cathey, i cili është një lojtar shumë i talentuar baske...
 
 

“Hoxha” nga Turqia: Dora do tu mbetet shtatzënë nëse masturboni (Video)

Një udhëheqës mysliman fetar Mücahid Cihad Han tha se burrat të cilët masturbojnë "në bot&eu...
 
 

Hitleri "bëhet shqiptar”, nervozohet edhe me Eurovisionin! (Video)

Videoja tanimë e famshme e debatit të Hitlerit me ushtarakët, përkatësisht gjeneralët e tij, tanimë &e...
 
 

Pasagjeri e ka tërhequr dritaren e aeroplanit: Gjithçka në rregull! (Video)

Është një video që do të vë në panik udhëtarët e çdo kompanie të fluturimeve.
 
 

Në Hungari u mbajt festivali i mjekrës: Shikojini më interesantet! (Foto)

Në Budapest të Hungarisë, gjatë fundjavës së kaluar është mbajtur festivali i shtatë Kunsag,...
 
 

Kjo është videoja më e bukur që do e shihni sot! (Video)

Kjo video do ju zbukurojë ditën. Në fakt ajo është kthyer në hit në internet.
 
 

Klienti “i fut duart” kamerieres, shikoni se çfarë vjen më pas (Video)

Kjo është një nga ato videot të cilat tregojnë padyshim forcën dhe karakterin e një femre përball...
 
 

Luani qyqar u ngjit në pemë, për të ikur nga bizonët (Foto)

Është shumë e pazakontë që “Mbreti i Xhunglës” të largohet me bisht ndër shalë.
 
 

Qesharake: Shkroi në ditar gjithçka që flet partnerja e tij teksa është në gjumë

Është qesharake kur e dëgjon dikë tek flet duke fjetur, por më pas harron t’i tregosh se çfarë...
 
 

Kinezi fryn gomat me vesh! (Video)

Është bërë sensacion brenda natës në vendin e tij, pasi është filmuar duke fryrë gomën ...
 
 

A ka jetë pas vdekjes? Dëshmia e jashtëzakonshme e neurokirurgut amerikan!

A kemi shpirt? A ka jetë pas vdekjes? Jeta pas vdekjes është diçka që është përjetuar nga njer&...
 
Barsoleta

Gruaja plotëson një anketë

Emri dhe mbiemri: N. N.
Vendi i lindjes: Në shtëpi.
Shenja e horoskopit: Virgjëresha.
Çfarë veture vozisni: Burri vozit, ndërsa unë e shty që të ndizet.
Shkoni në fitnes: Pse të shkojmë kur as ai nuk vjen te ne.
Vendi më i bukur: Kuzhina.
Personi që ju mahnit gjithmonë: Burri im. Qe 10 vite i them të mos urinojë mbi dërrasën e guacës, ai vazhdon ta bëjë.
Numri i këpucëve: Një palë, katër vjet.
Në çfarë shpenzoni më shumë: Në kthimin e borxheve.

‘Chat’ me ish-in

- Më do?
- Të dua!
- Si më do?
- Nën dhe!

Dashuri në shikim të parë

- A beson në dashuri në shikim të parë?
- Gjithsesi! Si do të isha martuar ndryshe po ta kisha shikuar gruan për së dyti...

Mbretëresha

Ha mëngjes si mbretëreshë.
Ha drekë si mbretëreshë.
Ha darkë si mbretëreshë.
Dhe mbaje mend, ti nuk je e trashë, ti je mbretëreshë!

Borxhi

- A ke harruar se më ke borxh?
- Assesi! Do ta mbaj mend deri sa të vdes...

Shoqërimi

- Bir, pse nuk shoqërohesh më me Lorikun?
- Mami, a do të shoqëroheshe ti me dikë që pi alkool, duhan e marihuanë?
- Jo!!!
- Epo, as ai nuk rri me mua...

Lajmi i mirë

Pasi iu prish vetura, e dërgoi te mekaniku.
Mekaniku: Kam një lajm të mirë dhe një të keq.
Klienti: Të mirin përpara.
Mekaniku: Kam pasur një ftohje të rëndë, e sot më kaloi, tash jam tip-top.
Klienti: E lajmi i keq?
Mekaniku: Duhet t’ia ndërrosh krejt motorin...

Paguan gjyshja

Hyn një vajzë e bukur në dyqan, e pyet shitësin:
- Sa kushtojnë këto çokollata?
- Një puthje copa...
- Në rregull. Do t’i marr pesë. Paguan gjyshja...

Burimi i stresit

Një burrë shkon në kontroll te mjeku. Pasi e kontrollon, doktori i thotë:
- Ju keni nevojë të jeni të qetë. Do t’jua shkruaj disa barna për nervat. Kur të shkoni në shtëpi, ia jepni gruas tuaj...

Gratë dhe Drejtësia

Pse grave nuk iu duhet Fakulteti i Drejtësisë?

Sepse ato gjithmonë kanë Të Drejtë!

Karotat për shikim të mirë

- A është e vërtetë se karotat janë të mira për sytë?
- Natyrisht, a ke parë ndonjë lepur me syze?

Gruaja e sëmurë

Burri: Doktor, çfarë ka gruaja ime?
Doktori: Ose sëmundjen Alzheimer ose AIDS-in.
Burri: E çfarë të bëj unë?
Doktori: Lëre në qytet, ndërsa nëse vjen në shtëpi, mos bëj më seks me të...

Edhe diçka...

Dy gra i kalojnë 15 vite në të njëjtën qeli në burg.
Ditën kur i lëshojnë nga burgu, njëra i thotë tjetrës:
- Prit se harrova të të tregoj edhe diçka...
Bukuroshja - Bukuroshi - Fotohumori
Hendelin Gutsu Me ‘evladin’...

Fotohumori
Me ‘evladin’...
18
3
Me ‘evladin’...
Video Humori

Trishtime
 
 
Teknologji
15:07 / 26.05.2015
Samsung rikthehet në pozitën e parë, Apple e dyta!

Samsung rikthehet në pozitën e parë, Apple e dyta!

Një raport i ri për numrin e telefonave të shitur thotë se Apple tani nuk është më në t...
Ekonomi
15:40 / 26.05.2015

Huruglica: Për investime nuk mjafton vetëm fuqia e lirë punëtore!

Fuqia e lirë punëtore, tatimet e ulëta për të ardhurat e korporatave, pagesat e u
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.