Kuriozitete
 

“Titaniku” me çifteli (Video)

Melodinë e këngës së famshme të filmit “Titanik”, e ekzekuton në mënyrë maestrale në çifteli një i ri.


   
 

Të lindësh me fat (Video)

Një çiklist ishte duke ecur në një udhëkryq në Moskë, kur një kamion dhe një veturë u...
 
 

Aeroplani bënë devijim të duke lënë shenjë të çuditshme në qiell

Banorët e Hampshire, kanë qenë dëshmitarë të një shenje jo të zakonshme që lë aeroplani...
 
 

Polici rumun me përshëndetje Hitleriane (Video)

Flokët dhe stili i Adolf Hitlerit “Fyhrerit” kanë shërbyer si frymëzim për policin nga Rumania.
 
 

Mësimdhënësit humbin shumë kohë me nxënësit që përdorin telefonin në klasë

Mësimdhënësit janë duke humbur kohë shumë të vlefshme duke u marrë me nxënësit që ...
 
 

Ky është kryqëzimi më i rrezikshëm në botë! (Video)

Pasi të shikoni këtë kryqëzim, do të thoni që kurrë nuk do të qëndroni pas timonit të n...
 
 

Paguan mijëra dollarë për gjirin e tretë që të duket më pak atraktive (Video)

E lodhur nga mashkujt me të cilët takohet pa sukses, ka vendosur të bëjë një ndryshim fizik, që të...
 
 

I dehuri shpëton nga krokodili duke i futur gishtin në sy

Të jesh në gjendje të dehur mbase edhe ndihmon ndonjëherë, por askush nuk e rekomandon këtë.
 
 

Kush është më i fortë: Kali apo Lada? (Video)

Ekipi i “TopGear” në Maqedoninë lindore vendosi që të kontrollojë kush është më i for...
 
 

Jeton në kontenjerin e mbeturinave – jetesa me më pak është më e lumtur

U largua nga shtëpija e tij komfore dhe zgjodhi një kontenjer të mbeturinave, për të vërtetuar nëse je...
 
 

Sex-ray: Pamje të “brendshme” gjatë puthjes dhe seksit (Video+18)

Derisa skaneri shfrytëzohet kryesisht për të diagnostikuar çrregullimet e trurit, ose të zbuloj se çfar...
 
 

Banorët refuzojnë të paguajnë: U djegtë gjithë pallati! (Foto)

Banorëve të një pallati u ka ardhur në majë të hundës duke vazhduar të paguajnë për mir...
 
 

Mamaja që lindi dy grupe të binjakëve në më pak se një vit

Përderisa ishte shtrirë në spital, Donna Cordingely (40) po mendonte se vërtetë ishte duke bërë veprim...
 
Barsoleta

Sekreti

Nipi: Gjyshe, duhet të tregoj diçka.
Gjyshja: Fol shpirt, çka u bë?
Nipi: Unë marr drogë.
Gjyshja: Ah bre bir më frikësove, kujtova se je untë...

Flasin dy bionde

- A ke dëgjuar se pastruesin tonë të oxhaqeve e ka shkelur vetura?
- E tmerrshme! Nuk jemi më të sigurt as në çati...

Një femër në barnatore

- Më falni, ku i mbani testet e shtatzënisë?
- Ja, menjëherë aty afër prezervativëve.
- Po ta dija se ku ishin prezervativët, nuk do të më duheshin sot testet e shtatzënisë...

I sigurt

Pacienti: Doktor, a jeni i sigurt se kam ndezje të mushkërive? Se kështu i thanë një shokut tim dhe ai vdiq nga meningjiti.
Mjeku: Kur të them unë se ke ndezje të mushkërive, ti do të vdesësh nga ndezja e mushkërive!

Më përmirëso

Nëse gruaja të thotë: “Më përmirëso nëse gaboj!”, ti shuaj mos thuaj asgjë!
Është kurth...

Familja

Një hoxhë duke u kthyer në shtëpi sheh një kalë të ngordhur në rrugë. Ai i telefonon policisë.
- Alo, policia, hoxha këtu. Në rrugë gjendet një kalë i ngordhur dhe po ju telefonoj që ta largoni që të mos përplaset dikush në të.
Polici dëshiron të bëjë shaka:
- Në rregull, hoxhë. E, a ia the lutjen?
- Jo ende, fillimisht desha t’i njoftoj familjen...

Numri i telefonit

Një investues amerikan ia kërkon numrin e telefonit një ministreje nga Ballkani.
- Sex, sex, sex. Free sex tonight! – i thotë ajo.
Menjëherë reagon përkthyesi:
- Deshi të thoshte 666-3629...

Dieta

- Sa qenke dobësuar! Po mban ndonjë dietë të veçantë?
- Patate, misër, speca...
- I ke zier apo fërguar?
- I kam punuar...

Befasia

- Për herë të parë pas kaq vitesh, mbrëmë i rrash ziles dhe kur u hap dera gruaja ishte përplot buzëqeshje...
- E si ndodhi kjo?
- E kisha gabuar banesën...

I dehuri

E ndal polici një të dehur.
- Dokumentet, ju lutem!
- Nuk kam, as nuk e di se ku jam...
- E, a e dini kush jam unë, me kë po flisni?
- O, Zot! Unë s’e di ku jam, ky s’e di kush është...

Golf

A ke luajtur ndonjëherë ‘golf’?
Jo vetëm që kam luajtur, por kam vozitur...

Kur do të ndreqet moti

I shkrova diellit në Facebook.
Unë: Kur do të ndreqet koha sivjet? A do të jetë së paku gushti i nxehtë?
Dielli: (seen).

Fëmijët

Takohen dy miq të vjetër.
- Po, ku je o burrë? Ka vite që s’të kam parë. Si janë fëmijët?
- Mirë janë, faleminderit. Djali i madh e ka kryer ekonomikun, i dyti juridikun, vajza është bërë arsimtare, kurse djali i vogël është hajn.
- E kur keni këtë familje intelektualësh, pse nuk e largoni hajnin nga shtëpia?
- Po ai na mban gjallë, se këta të tjerët janë pa punë...
Bukuroshja - Bukuroshi - Fotohumori
Camille Jed Shfrytëzimi i të keqes

Fotohumori
Shfrytëzimi i të keqes
4
3
Shfrytëzimi i të keqes
Video Humori

Prezantuesja jep dorëheqje në transmetim
 
 
Magazina
22:43 / 22.09.2014

Hakerët: Tik-tak, pas katër ditësh fotot nudo të Emma Watson

Në valën e dytë të madhe të rrjedhjes së fotografive lakuriqe në internet, do të vijn&e...
Teknologji
16:59 / 22.09.2014
Apple shet 10 milionë njësi të iPhone 6, për tri ditë

Apple shet 10 milionë njësi të iPhone 6, për tri ditë

Apple e ka thyer rekordin e saj duke shitur më shumë se 10 milionë njësi të iPhone 6 dhe 6 Plus pë...
Ekonomi
8:21 / 23.09.2014

Sëmundja “Gjuha e Kaltër” rrezikon blegtorët

“Gjuha e Kaltër” quhet sëmundja e ardhur nga Afrika e cila ka pushtuar të gjith
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2010 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Ilaz Kodra QT Nr.10, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.